Regulacja okien (Warszawa)

Regulacja okien zapobiega wypaczeniom i uszkodzeniom ramy, a także pozwala ustawić optymalną szczelność okien.

Regulacja okien – realizowane przez nas usługi

Regulacja okien plastikowych (PCV)
Regulacja okien drewnianych
Regulacja drzwi balkonowych rozwiernych i rozwierno-uchylnych
Regulacja drzwi balkonowych przesuwnych
Porozmawiajmy
Jesteśmy dostępni w dni robocze
od 8:00 do 20:00.

12
miesięcy gwarancji
na wszystkie usługi

Kiedy zamówić regulację okien?

  • Okno trudno się otwiera lub zamyka
  • Występują trudności w domykaniu skrzydeł okiennych
  • Elementy mechanizmu okna lub drzwi ocierają o siebie, co czuć podczas otwierania bądź zamykania
  • Klamka nie działa prawidłowo

Jak często zamawiać usługę regulacji okien?

Regulację okien, a także regulację drzwi balkonowych, nawet jeśli nie pojawiają się żadne niepokojące sygnały, powinno się wykonywać minimum 2 razy do roku. Eksperci zalecają, by robić to na wiosnę lub na początku lata oraz przed sezonem zimowym. Dzięki temu można zapobiec zjawisku „opadania” skrzydeł okiennych i kontrolować ilość powietrza, jaka przedostaje się do środka pomieszczenia.

Regulacja okien na wiosnę i na zimę

Regulacja okien na wiosnę i na zimę różni się siłą docisku ramy skrzydła do ościeżnicy. Zimą, gdy pożądane są szczelne okna, można ustawić mocniejszy docisk. Natomiast wiosną i latem możemy go zmniejszyć, dzięki czemu do wnętrza wpadać będzie więcej powietrza. Odpowiednie ustawienie okien zapewnia właściwą wentylację mieszkania.

Regulacja drzwi balkonowych

Szczególną uwagę warto zwrócić na regulację drzwi balkonowych. Okna balkonowe powinny być regularnie sprawdzane. Ze względu na swoją dużą powierzchnię są bardziej narażone na wpływ czynników zewnętrznych i mogą szybciej wymagać regulacji niż okna. Nasza firma wyreguluje wszystkie rodzaje drzwi balkonowych – drzwi balkonowe drewniane oraz drzwi z PCV.

Regulacja okien to potoczna nazwa dla regulacji okuć okiennych. Najpopularniejsza przesłanka, by zdecydować się na tę usługę i zamówić serwisanta, to większa niż dotychczas siła potrzebna do zamknięcia lub otwarcia okna. Regulacja okien zapobiega wypaczeniom i uszkodzeniom ramy, a także poprawia szczelność okien (w sezonie zimowym) lub umożliwia ich rozszczelnienie (w sezonie wiosenno-letnim).

Płaszczyzny regulacji okien

Regulacja okien jest możliwa w 3 płaszczyznach:
  • Góra/dół
  • Lewo/prawo
  • Przód/tył
Dwie pierwsze płaszczyzny i ich wyregulowanie umożliwia uzyskanie prawidłowego zakresu zachodzenia przylgi skrzydła wraz z uszczelką za ramę ościeżnicy. Regulacja okien w przód i tył to zmiana siły docisku skrzydła okna do ramy ościeżnicy na większą lub mniejszą.

Rodzaje regulacji okien

Jeśli chodzi o rodzaje regulacji okien, to wyróżnia się 2 podstawowe rodzaje:
  1. Regulacja siły docisku skrzydła do ramy, czyli regulacja zima/lato – fabrycznie okucia okienne są ustawione w pozycji neutralnej, skrzydło ściśle przylega do ramy okna. Przed sezonem zimowym okna należy ustawić w trybie zimowym, czyli zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej. Przed sezonem letnim okna należy ustawić w trybie letnim, czyli zmniejszyć docisk skrzydła do ramy okiennej.
  2. Regulacja pozycji skrzydła – gdy pojawia się problem z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, najczęstszą tego przyczyną jest nieprawidłowa pozycja skrzydła okna. Podczas regulacji pozycji skrzydła okno powinno być lekko otwarte. Następnie przy pomocy odpowiedniego klucza przekręca się zawias w prawo, by podnieść skrzydło lub w lewo, by je opuścić.

Mamy sprawdzony sposób działania

Kontakt telefoniczny z serwisem okien Kontaktujesz się z nami, telefonicznie lub mailowo
Zakres prac serwisowych Wspólnie ustalamy zakres prac
Usługa serwisowania okien Wykonujemy usługę, z 12 miesięczną gwarancją
Meteo

Doświadczenie potwierdzone przez naszych klientów!

Tylko sprawdzeni fachowcy, z wieloletnim doświadczeniem
Wystawiamy fakturę VAT na każdą wykonaną przez nas usługę
12 miesiące gwarancji
na każdą usługę
Profesjonalne i indywidualne podejście do klienta
Liza Sokołowska

Dobra solidna usługa !!!! Pan Piotr jest punktualny, świetny kontakt przed usługą. I przede wszystkim wszystkie okna i drzwi balkonowe zostały wyregulowane, uszczelki wymienione i jeszcze parę dobrych rad udzielonych. Każdemu polecam usługi firmy – usługa wykonana w regionie Pruszkowa!!!

google
Wiktor Śmietana

Wszystko super szybko i sprawnie! Serwis zablokowanego i uszkodzonego mechanizmu zrobiony w kilkadziesiąt minut. Gość miły i konkretny. Bardzo polecam! Mechanizm w starym wysłużonym oknie chodzi jak nowy.

google
Kamil Tyburski

Szybki, sprawny serwis okna. Serwisant uprzejmy oraz z dużym doświadczeniem. Ogromnie polecam!

google
Goeffrey Reinaers

Świetna obsługa i profesjonalne uszczelnienie okien. Zdecydowanie polecam!

google
Roxros5

Super robota i super profesjonalne podejście. Gorąco polecam! Naprawa trwała max. 30 min. Wszystko dokładnie wytłumaczone co się stało/co było przyczyną oraz co będzie robione. Raz jeszcze Polecam!!!

google
Jan Sabadasz 

Gorąco polecam tę firmę. Co prawda trzeba było czekać kilka dni na pierwszy wolny termin, ale naprawa i serwis 2 okien zajęła niecałe pół godziny. Cena za usługę uczciwa. Pracownik uprzejmy, pracuje bardzo czysto i rzetelnie.

google
Piotr Sobieszczak  
Serwis okien znalazłem w wyszukiwarce Google. Sugerując się dotychczas zgromadzonymi bardzo wysokimi opiniami zdecydowałem się na powierzenie zlecenia firmie Meteo. Okazało się, że był to strzał w 10! Kultura na wysokim poziomie, wykonana usługa pierwszorzędnej jakości, a co najważniejsze nie było naciągania na kwoty jak to zwykle w serwisach i usługach tego typu bywa. Pełen profesjonalizm, a osoba realizująca zlecenie godna zaufania i bardzo uczciwa. Zdecydowanie polecam i w razie potrzeby będę z pewnością wracał.
google
Jakub Małolepszy

Chciałem wymienić uszczelki okienne. Zależało mi na wcześniejszej, rozsądnej wycenie usługi oraz szybkim terminie realizacji i nie zawiodłem się. Sama wymiana również przebiegła szybko, sprawnie i przyjemnie. Polecam

google

Działamy na terenie Warszawy i okolic

Dojeżdżamy do klienta w promieniu 40 kilometrów od centrum Warszawy!
Porozmawiajmy
Jesteśmy dostępni w dni robocze
od 8:00 do 20:00.

12
miesięcy gwarancji
na wszystkie usługi
Zasięg działalności serwisu okien w Warszawie