Przerabianie okien na rozwierno-uchylne (Warszawa)

W nowoczesnych oknach zazwyczaj wystarczy wymienić lub dołożyć kilka elementów okuć, aby przerobić okno na rozwierno-uchylne.

Przerabianie okien na rozwierno-uchylne – realizowane przez nas usługi

Przerabianie okien plastikowych na rozwierno-uchylne
Przerabianie okien drewnianych na rozwierno-uchylne
Przerabianie okien rozwiernych na rozwierno-uchylne
Przerabianie okien uchylnych na rozwierno-uchylne
Porozmawiajmy
Jesteśmy dostępni w dni robocze
od 8:00 do 20:00.

12
miesięcy gwarancji
na wszystkie usługi

Przerabianie okien rozwiernych na rozwierno-uchylne

Sposób otwierania okna jest uzależniony od okuć, jakie w nim zastosowano. W nowoczesnych oknach plastikowych, drewnianych czy aluminiowych zazwyczaj stosuje się okucia obwiedniowe. Tego rodzaju okucia często wystarczy wymienić albo rozbudować o kilka dodatkowych elementów, aby przerobić okno rozwierne (czyli otwierane na oścież) na rozwierno-uchylne (czyli okno rozwierne z dodatkową funkcją uchylania od góry).

Zazwyczaj nie jest możliwe przerobienie na rozwierno-uchylne okien starego typu, a także okien nieotwieralnych lub przesuwnych (np. przesuwnych drzwi balkonowych). W takiej sytuacji konieczna jest wymiana całego okna.

Jeśli w oknie rozwiernym brakuje ci opcji uchylania, warto zamówić nasz profesjonalny serwis okien, który – po sprawdzeniu możliwości wykonania usługi – przerobi okno na rozwierno-uchylne. Nie polecamy wykonywania tego rodzaju prac na własną rękę, ponieważ nieumiejętna ingerencja w mechanizm okna może je trwale uszkodzić, w konsekwencji czego będzie ono do wymiany.

Kiedy warto przerobić okno na rozwierno-uchylne?

Najczęściej spotykane są trzy typy okien: rozwieralne (rozwierne), uchylne oraz rozwierno-uchylne. Okna uchylne oraz rozwieralne są otwierane tylko na jeden sposób, a co za tym idzie – prostsze i tańsze. Czasami zdarza się jednak, że opcji uchylania nam brakuje. Na przerobienie okna na rozwierno-uchylne warto zdecydować się zwłaszcza w kilku okolicznościach.

Remont  – remont w domu czy mieszkaniu to doskonała okazja na wprowadzenie rozmaitych zmian, w tym również na przerobienie okien na rozwierno-uchylne.

Zmiana przeznaczenia pomieszczenia – okna prostsze, otwierane tylko w jeden sposób, często montuje się w tych pomieszczeniach, w których spędza się mniej czasu, na przykład w piwnicy, na poddaszu czy na klatce schodowej. Jeśli jednak decydujemy się na zmianę przeznaczenia przestrzeni – na przykład wykorzystanie poddasza jako dodatkowej sypialni – warto zadbać też o to, aby okna były wielofunkcyjne i przerobić je na rozwierno-uchylne.

Zmiana aranżacji przestrzeni – często nie trzeba zmieniać przeznaczenia pomieszczenia, a wystarczy przearanżować przestrzeń, aby docenić wielofunkcyjność okien i możliwość otwierania ich na kilka sposobów. Nierzadko już w przypadku przestawienia mebli w pokoju da się zauważyć, że warto przerobić okna na rozwierno-uchylne.

Mamy sprawdzony sposób działania

Kontakt telefoniczny z serwisem okien Kontaktujesz się z nami, telefonicznie lub mailowo
Zakres prac serwisowych Wspólnie ustalamy zakres prac
Usługa serwisowania okien Wykonujemy usługę, z 12 miesięczną gwarancją
Meteo

Doświadczenie potwierdzone przez naszych klientów!

Tylko sprawdzeni fachowcy, z wieloletnim doświadczeniem
Wystawiamy fakturę VAT na każdą wykonaną przez nas usługę
12 miesiące gwarancji
na każdą usługę
Profesjonalne i indywidualne podejście do klienta
Liza Sokołowska

Dobra solidna usługa !!!! Pan Piotr jest punktualny, świetny kontakt przed usługą. I przede wszystkim wszystkie okna i drzwi balkonowe zostały wyregulowane, uszczelki wymienione i jeszcze parę dobrych rad udzielonych. Każdemu polecam usługi firmy – usługa wykonana w regionie Pruszkowa!!!

google
Wiktor Śmietana

Wszystko super szybko i sprawnie! Serwis zablokowanego i uszkodzonego mechanizmu zrobiony w kilkadziesiąt minut. Gość miły i konkretny. Bardzo polecam! Mechanizm w starym wysłużonym oknie chodzi jak nowy.

google
Kamil Tyburski

Szybki, sprawny serwis okna. Serwisant uprzejmy oraz z dużym doświadczeniem. Ogromnie polecam!

google
Goeffrey Reinaers

Świetna obsługa i profesjonalne uszczelnienie okien. Zdecydowanie polecam!

google
Roxros5

Super robota i super profesjonalne podejście. Gorąco polecam! Naprawa trwała max. 30 min. Wszystko dokładnie wytłumaczone co się stało/co było przyczyną oraz co będzie robione. Raz jeszcze Polecam!!!

google
Jan Sabadasz 

Gorąco polecam tę firmę. Co prawda trzeba było czekać kilka dni na pierwszy wolny termin, ale naprawa i serwis 2 okien zajęła niecałe pół godziny. Cena za usługę uczciwa. Pracownik uprzejmy, pracuje bardzo czysto i rzetelnie.

google
Piotr Sobieszczak  
Serwis okien znalazłem w wyszukiwarce Google. Sugerując się dotychczas zgromadzonymi bardzo wysokimi opiniami zdecydowałem się na powierzenie zlecenia firmie Meteo. Okazało się, że był to strzał w 10! Kultura na wysokim poziomie, wykonana usługa pierwszorzędnej jakości, a co najważniejsze nie było naciągania na kwoty jak to zwykle w serwisach i usługach tego typu bywa. Pełen profesjonalizm, a osoba realizująca zlecenie godna zaufania i bardzo uczciwa. Zdecydowanie polecam i w razie potrzeby będę z pewnością wracał.
google
Jakub Małolepszy

Chciałem wymienić uszczelki okienne. Zależało mi na wcześniejszej, rozsądnej wycenie usługi oraz szybkim terminie realizacji i nie zawiodłem się. Sama wymiana również przebiegła szybko, sprawnie i przyjemnie. Polecam

google

Działamy na terenie Warszawy i okolic

Dojeżdżamy do klienta w promieniu 40 kilometrów od centrum Warszawy!
Porozmawiajmy
Jesteśmy dostępni w dni robocze
od 8:00 do 20:00.

12
miesięcy gwarancji
na wszystkie usługi
Zasięg działalności serwisu okien w Warszawie