Konserwacja okien (Warszawa)

Regularnie przeprowadzana konserwacja chroni okna przed usterkami i przedłuża ich żywotność.

Konserwacja okien – realizowane przez nas usługi

Konserwacja okien plastikowych (PCV)
Konserwacja okien drewnianych
Konserwacja drzwi balkonowych
Porozmawiajmy
Jesteśmy dostępni w dni robocze
od 8:00 do 20:00.

12
miesięcy gwarancji
na wszystkie usługi

Konserwacja okien – kiedy wezwać fachowca?

  • Problemy z otwieraniem lub zamykaniem skrzydeł
  • Nieprawidłowo działająca klamka
  • Uszkodzone okucia, zawiasy lub rama okienna
  • Jeśli nie występują problemy – raz w roku (po sezonie zimowym)

Na czym polega konserwacja okien?

Prace wchodzące w skład usługi:
  • Zabiegi czyszczące
  • Konserwacja uszczelek
  • Ewentualna wymiana uszczelek
  • Konserwacja okuć okiennych

Konserwacja okien plastikowych i drewnianych – jak przebiega?

Niezależnie od tego, czy konserwacji poddawane są okna drewniane, plastikowe czy drzwi balkonowe, w pierwszej kolejności wykonujemy zabiegi czyszczące, które mają na celu usunięcie kurzu oraz brudu z ramy okna, skrzydeł, szyb i całego mechanizmu.
Kolejnym krokiem jest konserwacja uszczelek. Nasz serwisant ocenia, czy konieczna jest wymiana uszczelek w oknach, czy też wystarczające będzie posmarowanie ich np. smarem silikonowym lub wazeliną techniczną.
Ostatnim etapem jest konserwacja okuć okiennych, podczas której wszystkie ruchome elementy mechanizmu smaruje się np. olejem do konserwacji okuć, dzięki czemu można odpowiednio wyregulować okna.
Konserwacja okien PCV najczęściej dotyczy problemów z otwieraniem i zamykaniem skrzydeł. Powszechne są także kłopoty z klamką – samą klamką oraz jej zasuwnicą (przekładnią). W oknach plastikowych zdarzają się także uszkodzenia okuć, zawiasów oraz samej ramy. Aby mieć pewność, że wszelkie naprawy zostaną wykonane poprawnie, najlepiej zlecić je fachowcom z naszej firmy.

Producenci okien drewnianych i okien PCV zalecają, aby co roku przeprowadzać przegląd stanu stolarki okiennej, a także konserwację i regulację okien. Ten szereg odpowiednio przeprowadzonych zabiegów zaowocuje bezproblemowo działającymi oknami, a w dłuższej perspektywie wyeliminuje konieczność napraw lub wymiany jakiejś części.

Jak często jest potrzebna konserwacja okien?

Zalecana częstotliwość konserwacji okien PCV (plastikowych) i okien drewnianych to raz do roku. Najczęściej tę usługę wykonujemy po sezonie zimowym – wiosną lub latem. Jeśli chodzi o czas, jaki należy poświęcić na konserwację, bardziej czasochłonna jest konserwacja okien drewnianych niż okien PCV.

Mamy sprawdzony sposób działania

Kontakt telefoniczny z serwisem okien Kontaktujesz się z nami, telefonicznie lub mailowo
Zakres prac serwisowych Wspólnie ustalamy zakres prac
Usługa serwisowania okien Wykonujemy usługę, z 12 miesięczną gwarancją
Meteo

Doświadczenie potwierdzone przez naszych klientów!

Tylko sprawdzeni fachowcy, z wieloletnim doświadczeniem
Wystawiamy fakturę VAT na każdą wykonaną przez nas usługę
12 miesiące gwarancji
na każdą usługę
Profesjonalne i indywidualne podejście do klienta
Liza Sokołowska

Dobra solidna usługa !!!! Pan Piotr jest punktualny, świetny kontakt przed usługą. I przede wszystkim wszystkie okna i drzwi balkonowe zostały wyregulowane, uszczelki wymienione i jeszcze parę dobrych rad udzielonych. Każdemu polecam usługi firmy – usługa wykonana w regionie Pruszkowa!!!

google
Wiktor Śmietana

Wszystko super szybko i sprawnie! Serwis zablokowanego i uszkodzonego mechanizmu zrobiony w kilkadziesiąt minut. Gość miły i konkretny. Bardzo polecam! Mechanizm w starym wysłużonym oknie chodzi jak nowy.

google
Kamil Tyburski

Szybki, sprawny serwis okna. Serwisant uprzejmy oraz z dużym doświadczeniem. Ogromnie polecam!

google
Goeffrey Reinaers

Świetna obsługa i profesjonalne uszczelnienie okien. Zdecydowanie polecam!

google
Roxros5

Super robota i super profesjonalne podejście. Gorąco polecam! Naprawa trwała max. 30 min. Wszystko dokładnie wytłumaczone co się stało/co było przyczyną oraz co będzie robione. Raz jeszcze Polecam!!!

google
Jan Sabadasz 

Gorąco polecam tę firmę. Co prawda trzeba było czekać kilka dni na pierwszy wolny termin, ale naprawa i serwis 2 okien zajęła niecałe pół godziny. Cena za usługę uczciwa. Pracownik uprzejmy, pracuje bardzo czysto i rzetelnie.

google
Piotr Sobieszczak  
Serwis okien znalazłem w wyszukiwarce Google. Sugerując się dotychczas zgromadzonymi bardzo wysokimi opiniami zdecydowałem się na powierzenie zlecenia firmie Meteo. Okazało się, że był to strzał w 10! Kultura na wysokim poziomie, wykonana usługa pierwszorzędnej jakości, a co najważniejsze nie było naciągania na kwoty jak to zwykle w serwisach i usługach tego typu bywa. Pełen profesjonalizm, a osoba realizująca zlecenie godna zaufania i bardzo uczciwa. Zdecydowanie polecam i w razie potrzeby będę z pewnością wracał.
google
Jakub Małolepszy

Chciałem wymienić uszczelki okienne. Zależało mi na wcześniejszej, rozsądnej wycenie usługi oraz szybkim terminie realizacji i nie zawiodłem się. Sama wymiana również przebiegła szybko, sprawnie i przyjemnie. Polecam

google

Działamy na terenie Warszawy i okolic

Dojeżdżamy do klienta w promieniu 40 kilometrów od centrum Warszawy!
Porozmawiajmy
Jesteśmy dostępni w dni robocze
od 8:00 do 20:00.

12
miesięcy gwarancji
na wszystkie usługi
Zasięg działalności serwisu okien w Warszawie